Dalia Sekmokienė
2024-12-07
Visos šiuolaikinės psichoterapijos mokyklos pripažįsta gydomąjį minties ir žodžio poveikį. Amerikos mokslinių tyrimų institutai netgi tyrinėjo minties poveikį materijai (šie tyrimai aprašyti Elmar R. Gruber knygoje „PSI protokolai“). Kyla klausimai: kas yra mintis kaip energijos forma? Kodėl gimsta naujos idėjos ir kūrybingos mintys? Ir kodėl kartais mintys tampa nevaldomos ir užvaldo mus tarsi tamsus debesis?
Rytų filosofija apie minties kilmę:
Kinų filosofija teigia, kad tyros mintys dažniausiai ateina iš aukštesniojo pasaulio – Dao (kurį galėtume įvardyti Dievu). Mūsų širdis turi tiesioginį ryšį su dangumi, žino jo sprendimus ir supranta Kūrėjo planus. Šį balsą galime išgirsti tik tada, kai mūsų širdis tyra, be melo, korupcijos, prieštaravimų, neapykantos ir pavydo, kai jausmai ir protas nutyla. Būtina bent ryte ir vakare nurimti, medituoti ar melstis. Tada ateina suvokimas, ką iš tikrųjų turėtume veikti ir kokius sprendimus priimti. Šios mintys, tarsi toptelėjusios į galvą, iš tikrųjų ateina iš dangaus – tai mūsų įkvėpimas, talentingiausios idėjos ir nauji atradimai. Jos siunčiamos tiems, kurių misija Žemėje yra kurti žmonijai naudingus dalykus, burti naujas dvasines mokyklas ir tarnauti gėriui bei pažangai. Tokie žmonės, realizuodami savo paskirtį, tampa laimingi. Dao filosofija moko, kad neserga tie, kurių mintys, jausmai ir veiksmai yra harmonijoje.
Mūsų pačių kuriamos mintys ir jų poveikis:
Dalis minčių gimsta mūsų pačių viduje, dažniausiai tai būna emocinės mintys. Iškvėpdami jas, mes siunčiame jas į erdvę, kur jos gali akimirksniu pasiekti bet kurią planetos vietą. Todėl turėtume skleisti tik tyras mintis – džiaugsmą, ramybę ir gėrį. Galbūt šios mintys pasieks tuos, kurie kenčia, yra priversti bėgti nuo karo ar gyvena kasdieniame nerime. Dvasingas žmogus vien savo buvimu švarina Žemės ir kitų žmonių energetiką.
Torsioniniai laukai ir minties galia:
Rusų mokslininkas oftalmologas E. Muldaševas savo knygoje „Dievų miesto beieškant“ teigia, kad mintys sukuria teigiamus arba neigiamus torsioninius laukus. Mintis yra didžiulė jėga arba tik jos potencija, nes ne visi gali minties pagalba valdyti materiją. Jis kelia hipotezę, kad Egipto piramidės buvo pastatytos dar Atlantidos laikais minties jėga, kuri nugalėdavo gravitaciją. Atlantida žuvo dėl neigiamos minties jėgos, sukėlusios katastrofas Žemėje. E. Muldaševas taip pat pastebėjo, kad Egipto ir Meksikos piramidės, Velykų salos skulptūros ir akmenų statiniai Anglijoje išsidėstę ant Žemės gaublio, sudarydami lygiašonius trikampius, kurių numerologija suvedama į nulį. Jis teigia, kad šie monumentai galėjo būti pastatyti tam, kad neutralizuotų neigiamas mintis ir apsaugotų Žemę nuo katastrofų.
Neigiamos jėgos ir mūsų atsakomybė:
Neigiamas jėgas, sukeliančias katastrofas, kuriame mes patys savo neigiamomis mintimis. Kiekviena mintis sukuria didelį energijos užtaisą, kuris veikia žmonių, žmonijos ir Žemės likimą. Aukštesnės jėgos mums padeda atsikratyti neigiamos energijos (nuodėmių) per išpažintį, mišias ar sukurdamos monumentus, neutralizuojančius neigiamus laukus.
Kaip kurti gražesnį rytojų?
Turime kurti gražesnį rytojų mintimis. Nors dabar populiarios metodikos, kaip minties pagalba pasiekti asmeninės sėkmės, svarbu mąstyti ir globaliau – apie visos Žemės švarinimą. Vietoj kovos už „tiesą“, kuri sukelia įtampą ir suirzimą, turėtume teigti gėrį ir padėti kitiems. Kinijoje tikima, kad mintis ir žodis turi gydomąją galią. Psichoterapeutai taip pat naudoja minties galią gydymui, tačiau dažnai žmogus pirmiausia susargdinamas ta pačia minties jėga.
Kaip pakeisti visuomenės mąstymą?
Yra du būdai sušildyti erdvę apie save:
Vidinė tyla (meditacija): sustoti ir sukurti tuštumą savo viduje, kuri prisipildys dangaus energijos.
Darbas su meile: dirbti neskubant ir ne dėl pinigų, o dėl žmonių, galvojant apie tuos, kuriems kuriame ir tarnaujame. Tik meilės energija gali sunaikinti pyktį, nusivylimą ir norą naikinti save bei kitus.
Energija kaip žmonijos vystymosi varomoji jėga:
Vakarietiškam žmogui sunku suvokti, kad energija, ypač minčių, gali būti žmonijos vystymosi varomoji jėga. Tačiau senovės raštai ir simboliai (pvz., kryžius) rodo ką kita. Kryžius simbolizuoja žmogų ir visatą, o jo centre yra žemės stichija ir žmogaus struktūra. Energija, ateinanti iš įvairių krypčių, materializuojasi žmogaus organuose. Akupunktūra veikia tik minties ir intencijos dėka. Kryžiaus simbolis krikščionims primena apie nuodėmes ir atgailą, suteikdamas galios nebekartoti klaidų.
Pabaigai:
Būkime sąmoningi, mylintys ir kantrūs. Dažniau susimąstykime, ar mintimis nesėjame blogio, ir naikinkime blogio lauką savo meilės bei džiaugsmo jėga.
Prof. Dalia Sekmokienė